آموزشی

تفاوت های لباسشویی تسمه ای و گیربکسی

تقاوت ماشین لباسشویی تسمه دار و بدون تسمه

تفاوت ماشین لباسشویی تسمه ای و گیربکسی یکی پرتکرار ترین سوال افرادی است که قصد خرید آن را دارند. ماشین لباسشویی از وسایل نسبتا کاربردی منازل است که در طول هفته حداقل دو الی سه مرتبه استفاده می شود و بهتر است قبل از خرید آن حتما بررسی های لازم را انجام دهید تا بهترین مدل را با توجه به نیازی که دارید، انتخاب کنید.

امروزه ماشین های لباسشویی در دو نوع تسمه ای و گیربکسی (دایرکت درایو) در بازار موجود هستند و برندهای مختلف با تنوع در طراحی و امکانات، مدل های مختلفی را به بازار عرضه کرده اند. در این مقاله کوتاه قصد داریم بطور کامل شما را با تفاوت ماشین های لباسشویی تسمه ای و گیربکسی آشنا و مزایا و معایب هر کدام را بررسی کنیم، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ماشین لباسشویی تسمه ای

در ماشین های لباسشویی تسمه ای موتور بواسطه تسمه، درام (مخزن) را به حرکت درمی آورد و با توجه به برنامه ای که به آن داده اید، کار خود را انجام می دهد. در این دستگاه ها میزان صدا و لرزش به نسبت بیشتر است اما به مرور زمان و استهلاک قطعات، صدای آن افزایش پیدا نمی کند!

لازم است این نکته را هم درنظر بگیرید که قیمت لباسشویی تسمه ای کمتر، در نتیجه هزینه نگهداری آن هم به نسبت نوع بدون تسمه کم تر است. اما مصرف انرژی به مراتب بیشتری دارند و تکنولوژی به کار گرفته شده در آن ها نیز به اندازه موتورهای بدون تسمه پیشرفته نیست. در حال حاضر برندهای معتبری مانند بوش، زیمنس، آاِگ ماشین های لباسشویی تسمه ای را تولید می کنند.

ماشین لباسشویی گیربکسی

در ماشین های لباسشویی بدون تسمه (دایرکت درایو) درام بصورت مستقیم به موتور وصل است و به حرکت درمی آید. در این لباسشویی ها میزان صدا و لرزش به مراتب کمتر از نوع تسمه ای است اما به مرور زمان و با استهلاک قطعات ممکن است صدای آن افزایش پیدا کند. هزینه نگهداری بیشتری دارند اما مصرف انرژی آن ها بسیار کمتر و بهینه است و وزن کمتری دارند.

از این هم نباید بگذریم که تکنولوژی به کار رفته در نحوه عملکرد این دستگاه ها پیشرفته تر است و امکانات بهتری را برای افرادی که قصد خرید ماشین لباسشویی دارند فراهم می کند، در نتیجه قیمت بالاتری دارند. درحال حاضر برندهای مطرحی مانند دوو، الجی، سامسونگ ماشین های لباسشویی گیربکسی را تولید می کنند.

بالاخره کدوم رو بخریم؟

بطور کلی نمی توان گفت کدام یک از آنها، اولویت خرید بیشتری دارند. همانطور که در بالا اشاره شد، برند های مطرحی در حال تولید هر کدام از این نوع دستگاه ها هستند، اما موضوعی که اهمیت بالایی دارد این است که قبل از بررسی و خرید ماشین لباسشویی حتما براساس نیازی که دارید نوع لباسشویی خود را انتخاب کنید، و در مرحله بعد امکانات فنی و ظاهری آن را ارزیابی کنید تا در هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید.

در ادامه پیشنهاد می کنیم ویدئو مقایسه ای که ما در فروشگاه دست اول کالا برای شما عزیزان تهیه کردیم را مشاهده کنید تا علاوه بر مشاهده موتورهای تسمه ای و گیربکسی با مزایا و معایب آن ها نیز بیشتر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *