آموزشی

۸ نکته مهم درمورد نگهداری از ماشین لباسشویی

نکات مهم نگهداری ماشین لباسشویی

در این مقاله کوتاه قصد داریم به ۸ نکته مهم درمورد نگهداری از ماشین لباسشویی بپردازیم که با رعایت آن ها راندمان و طول عمر دستگاه بیشتر و امکان خرابی و استهلاک آن به پایین ترین حالت ممکن می رسد. پس ما همراه باشید.

بررسی جا پودری

۱- همیشه بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی قسمت جاپودری آن را نگاه کنید تا بطور کامل تمیز باشد و هیچ پودری داخل آن باقی نمانده و خشک نشود. همچنین حواستان باشد که به هیچ وجه از پودرهای دستی برای ماشین لباسشویی استفاده نکنید بخاطر اینکه باعث تولید کف زیاد می شود و به مرور زمان دیگ و مخزن دستگاه را فرسوده می کند.

لباس ها را بررسی کنید

۲- حتما قبل از انداختن پوشاک به داخل مخزن آن ها را بررسی کنید تا اشیا و وسایل فلزی تیز را به همراه لباس در داخل مخزن قرار ندهید چون باعث پارگی لاستک دور درب و نشت آب داخل مخزن می شود.

۳- و همچنین این امکان وجود دارد که دیگ دستگاه خط و خش بگیرد و به مرور زمان باعث خرابی و فرسودگی آن شود.

آب مخزن را تخلیه کنید

۴- حتما در انتهای کار با ماشین های لباسشویی آب داخل مخزن را بطور کامل تخلیه کنید و از تخلیه کامل آن اطمینان حاصل کنید تا به مرور زمان باعث انسداد شلنگ تخلیه نشود. راهکار مواجهه با این مشکل را در ویدئوی انتهای مقاله بصورت عملی آموزش داده ایم.

در نتیجه اگر در بین اقوام و دوستان خود افرادی را می شناسید که ممکن است با این مشکل مواجه شوند این مقاله را برای آن ها ارسال کنید.

درب را با احتیاط باز کنید

۵- حتما قبل از باز کردن درب مخزن، از اتمام کار دستگاه اطمینان حاصل کنید، در غیر اینصورت با فشاری که برای باز کردن درب وارد می کنید، قطعه میکروسوئیچ آسیب می بیند و با گذشت زمان خراب می شود.

یقه شور را بررسی کنید

۶- توجه داشته باشید که بعد از اتمام کار، قسمت یقه شور آن را با یک دستمال خشک تمیز کنید و آب اضافی آن را بگیرید که با جمع شدن آب به مرور زمان آسیب نبیند.

رطوبت مخزن را بگیرید

۷- بعد از اتمام کار لباسشویی، درب آن را به مدت ۱ ساعت، نیمه باز بگذارید تا رطوبت داخل مخزن به طور کامل خارج شود. انجام این کار علاوه بر کمتر کردن استهلاک قطعات، باعث جلوگیری از بوی نم و رطوبت مخزن نیز می شود.

به دستگاه استراحت دهید

۸- اگر در طول روز بیش از یک بار از ماشین لباسشویی استفاده می کنید حتما بین هر بار استفاده یک فاصله ۲ ساعته در نظر بگیرید تا استهلاک دستگاه به کم ترین میزان خود برسد و طول عمر بیشتری داشته باشد.

شما هم اگر از کار با مدل های مختلف ماشین لباسشویی تجربه خاصی دارید در قسمت نظرات، با ما و بقیه دوستان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *